Konferencja 2025 - Nowy projekt

Kontakt
E-mail: info@psychotraumatologia.com.pl
E-mai w spr. szkoleń: fundacjaszkolenia@wp.pl


Przejdź do treści
VIII  Międzynarodowa Konferencja Psychotraumatologii
LOSY LUDZKICH PRAGNIEŃ I MIŁOŚĆ W OBLICZU TRAUMY
FUNDACJA POMORSKIE CENTRUM PSYCHOTRAUMATOLOGII W GDAŃSKU
oraz
CENTRUM PSYCHOTERAPII ZINTEGROWANEJ W MONACHIUM
we współpracy z
EUROPEJSKIM CENTRUM SOLIDARNOŚCI
a także
POLSKĄ FEDERACJĄ PSYCHOTRAUMATOLOGII

zapraszają Państwa na
VIII  Międzynarodową Konferencję Psychotraumatologiczną
na temat:
LOSY LUDZKICH PRAGNIEŃ I MIŁOŚĆ W OBLICZU TRAUMY
w formule hybrydowej
która odbędzie się w dniu 23 maja 2025 r. o godz. 09.00
w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku oraz na platformie ZOOM
PROGRAM KONFERENCJI:

09:00 - 09:10 - Otwarcie konferencji Prezes Fundacji PCP Jolanta Zboińska
09.10 – 10.00 dr Katarzyna Sitnik Warchulska
          • Uniwersytet Jagielloński, Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, Sekcja Naukowa Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
„O pragnieniu życia mimo wszystko. Życie między światami – psychoterapia rodzin z doświadczeniem ciężkich chorób somatycznych u dzieci”
10.00 – 11.00 -  prof. dr hab. Katarzyna Schier
          • Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej
"Troszczenie się - przejaw miłości czy strategia przetrwania?"
11.00 – 12.00 -  prof. dr Serge Sulz
          • Instytut Psychoterapii Zintegrowanej „KIRINUS” w Monachium - tłumaczenie z języka niemieckiego na j.polski
"Od traumy po potrzebę zaspokojenia poprzez terapię behawioralną promującą mentalizację"
12.00 – 12.40 - przerwa lunchowa
12.40 – 13.30 - dr nauk med. Lidia Popek
          • specjalistkaspecjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, pediatra, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Naukowej Terapii Rodzin  Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, certyfikowany psychoterapeuta European Association for Psychotherapy, psychoterapeutka Psychoanalitycznej Psychoterapii Rodzic – Niemowlę. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Zdrowia Psychicznego Niemowląt.
„Co się dzieje z miłością rodzicielską?”
13.30 – 14.20 - dr Alfred Walter
          • Niemieckie Towarzystwo Psychoanalityczne, Instytut Psychoterapii Zintegrowanej KIRINUS- tłumaczenie z języka niemieckiego na j.polski
„O pragnieniu bycia widzianym i rozumianym. O kształtowaniu niezbędnej dynamiki inscenizacji traumy w psychoterapiach psychoanalitycznych”
14.20 – 15.30 Michael Silc
"Terapia traumy w ujęciu integracyjnym. Opis 14 letniego pacjenta, który przeżył ogromną traumę we wczesnym dzieciństwie”
15.30 – 16.00  - dyskusja z udziałem Prelegentów oraz pytania
16.00 ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI
ZGŁOSZENIA
Zgłoszenia na konferencję prosimy kierować za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego: KLIKNIJ TU

KOSZT KONFERENCJI
do 30 września:
  • udział poprzez platformę ZOOM   350 zł
  • Obecność osobista 400 zł
 
po 30 września:
  • udział poprzez platformę ZOOM   380 zł.
  • obecność osobista 430 zł

Opłaty za konferencję prosimy dokonywać na konto Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatologii ul. Brzozowa 15 Gdańsk:
PKO SA  27 1240 2920 1111 0010 4276 1685
FAKTURY
Prośby o faktury na udział w konferencji prosimy kierować na adres: faktury@psychotraumatologia.com.pl lub uzupełnić pola w formularzu zgłoszeniowym.
PRELEGENCI
dr KATARZYNA SITNIK WARCHULSKA
Specjalista psycholog kliniczny, Specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży, Certyfikowany Psychoterapeuta EAP, praktyk Play Therapy, specjalista terapii środowiskowej, Superwizor Psychologii Klinicznej. Pełni funkcję Konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie psychologii klinicznej-woj. śląskie.
Adiunkt w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ, wykłada na Uniwersytecie SWPS. Członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej Centrum Egzaminów Medycznych w zakresie specjalizacji z psychologii klinicznej. Wieloletni pracownik Zakładu Psychologii SUM w Katowicach. Koordynator merytoryczny szkolenia specjalizacyjnego z psychologii klinicznej przy SWPS Katowice. Członek Komisji Etyki Certyfikatu Analityka Zachowania. Kierownik naukowy, kierownik specjalizacji i wykładowca na różnych kursach specjalizacyjnych oraz szkoleniach psychoterapeutycznych w obszarze dzieci i młodzieży. Ukończyła całościowe szkolenia z zakresu psychoterapii przy Zakładzie Terapii Rodzin CM UJ i Krakowskiej Fundacji Rozwoju Psychoterapii. Współzałożyciel Centrum Terapii Systemowej i Pomocy Psychologicznej Diada w Gliwicach. Od wielu lat zajmuje się diagnozą i terapią dzieci, młodzieży oraz rodzin z zaburzeniami z kręgu psychiatrycznego. Autorka licznych wystąpień i publikacji naukowych.
Terapeuta rodzinny w Ośrodku Adaptacyjno-Rehabilitacyjnym w Gliwicach, gdzie od kilkunastu lat wspiera i pracuje terapeutycznie z rodzinami dzieci z obciążeniem rozwojowym i genetycznym.
Prof. dr hab. KATARZYNA SCHIER
jest psychologiem, przez trzydzieści lat pracowała na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła pięcioletnie podyplomowe studia z psychoterapii dzieci i młodzieży w Heidelbergu. Jest psychoanalityczką i psychoterapeutką psychoanalityczną. Obszary zainteresowań naukowych: mechanizmy rządzące psychoterapią, geneza chorób psychosomatycznych, tematyka rozwoju i zaburzeń obrazu ciała oraz analiza ukrytych form przemocy w rodzinie. Jest autorką kilku książek, m.in. Dorosłe dzieci. Psychologiczna problematyka odwrócenia ról w rodzinie (Scholar) oraz (red.) Samotne ciało. Doświadczanie cielesności przez dzieci i ich rodziców (Scholar).
dr nauk med. LIDIA POPEK
jest specjalistą psychiatrii dzieci i młodzieży, pediatrą, certyfikowanym psychoterapeutą i superwizorem Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Naukowej Terapii Rodzin  Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, certyfikowany psychoterapeuta European Association for Psychotherapy, psychoterapeutka Psychoanalitycznej Psychoterapii Rodzic – Niemowlę. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Zdrowia Psychicznego Niemowląt.
 
Od ponad 10 lat jest Konsultantem wojewódzkim w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży w województwie mazowieckim. Była przez wiele lat ordynatorem Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży IPiN, a od 2019 reaktywowała i prowadzi Oddział Psychiatryczny  dla Dzieci MCN.
 
Jest pomysłodawczynią i Kierowniczką  Projektu „Siła więzi” Psychoterapii Rodzic-Niemowlę w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii
 
Autorka publikacji, artykułów naukowych i licznych wykładów. Aktywnie działa na rzecz rozpowszechniania wiedzy na temat zdrowia psychicznego niemowląt i małych dzieci oraz zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży.
Prof. dr SERGE SULZ
Prof. dr phil. dr med.  psycholog, specjalista psychiatrii i psychoterapii, specjalista medycyny psychosomatycznej – psychoanalityk. Psychoterapeuta psychologiczny oraz psychoterapeuta dzieci i młodzieży
Praktyka terapii behawioralnej, głębokiej psychoterapii psychologicznej i psychoanalizy oraz psychoterapii dzieci i młodzieży. W 1999 założył a następnie zarządzał Akademią CIP (Centrum Psychoterapii Integratywnej CIP - obecnie Instytut „KIRINUS”) w Monachium, wydawca kilku magazynów niemieckich i międzynarodowych. Od 2008 roku profesor honorowy na Wydziale Pedagogicznym Katolickiego Uniwersytetu w Eichstätt-Ingolstadt ds. podstaw medycyny behawioralnej oraz psychoterapii dzieci i młodzieży.
Autor licznych książek i artykułów w czasopismach na temat terapii behawioralnej oraz integracji terapii behawioralnej i psychologii głębi/psychoanalizy, w tym 2021 „Terapia behawioralna promująca mentalizację” (MVT)  oraz autor podręcznik w tej dziedzinie.
dr ALFRED WALTER
Od 15 lat prowadzi działalność we własnym gabinecie psychoanalitycznym w Augsburgu. Kierownik szkoleń z zakresu psychoanalitycznej i psychodynamicznej terapii dzieci i młodzieży przy Centrum für Integrative Psychotherapie (Centrum Psychoterapii Integracyjnej) w Monachium, Kierownik szkoleń z zakresu terapii par i rodzin przy Gesellschaft für analytische Gruppendynamik e.V. (Stowarzyszenie Analitycznej Dynamiki Grupowej) w Monachium. Jest wykładowcą i superwizorem w obu instytutach.  Wieloletni wykładowca psychologii głębi i psychoanalizy, terapii grupowej, psychoterapii dzieci i młodzieży oraz terapii rodzin w Instytucie Muzykoterapii, Centrum Leopolda-Mozarta przy Uniwersytecie w Augsburgu.
 
Od ponad 20 lat współpracuje i prowadzi szkolenia w ramach współpracy z Fundacją Pomorskie Centrum Psychotraumatologii w Gdańsku.  
MICHEL SILC
Psychoterapeuta behawioralny dzieci i młodzieży (szkolony w Centrum Psychoterapii Integratywnej CIP) prowadzący własną praktykę w Aichach k. Augsburga/Niemcy. Dalsze szkolenia z zakresu terapii schematów dla dzieci i młodzieży, terapii akceptacji i zaangażowania ACT oraz EMDR dla dzieci i młodzieży.
Fundacja PCP
ul. Brozowa 15
80-243 GDAŃSK

NIP: 9570991713
Wróć do spisu treści