Obserwacja N - Nowy projekt

Kontakt
E-mail: info@psychotraumatologia.com.pl
E-mai w spr. szkoleń: fundacjaszkolenia@wp.pl


Przejdź do treści
„STUDIUM OBSERWACJI NIEMOWLĄT
II Edycja

Szanowni Państwo, Fundacja Pomorskie Centrum Psychotraumatologii wraz z Polską Federacją Psychotraumatologii ZAPRASZAJĄ NA II EDYCJĘ SZKOLENIA z zakresu „STUDIUM OBSERWACJI NIEMOWLĄT” prowadzone przez Panią Annę Dyduch Maroszek
Superwizorkę i psychoterapeutkę szkoleniową Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.
Informacje organizacyjne
Szkolenie składa się z 10 -ciu zjazdów, które odbywają się raz w miesiącu. Rozpoczęcie szkolenia jest planowane w formule stacjonarnej/hybrydowej (w siedzibie fundacji w Gdańsku Wrzeszczu ul. Brzozowa 15 (oraz dla osób, które nie będą w stanie dojechać poprzez platformę ZOOM).Formuła dalszego przebiegu szkolenia będzie uzależniona od preferencji uczestników i wspólnych uzgodnień z organizatorami. Fundacja PCP jest przygotowana do pracy szkoleniowej zarówno w formie stacjonarnej jak i on line (poprzez platformę ZOOM). Aktualnie dominującą formułą szkoleń w naszej organizacji jest forma pracy on line przeplatana
spotkaniami stacjonarnymi.
Osoby zgłaszające się do szkolenia powinny mieć za sobą przynajmniej 1,5 roku szkolenia w zakresie „Psychotraumatologii Praktycznej’ lub „Psychotraumatologii Psychoterapeutycznej”, gotowość do składania wizyt w domu niemowlęcia przez 1 godz. raz w tygodniu przez 10 miesięcy oraz decyzję o uczestniczeniu w zajęciach (w formie stacjonarnej lub online) – dopuszczalna jest jedna nieobecność.

Szkolenie kończy się zaliczeniem na podstawie obecności, oraz skutkuje otrzymaniem zaświadczenia o ukończeniu Seminarium z zakresu „Obserwacji niemowląt” będącego szkoleniem uzupełniającym w cyklu szkoleń z Psychotraumatologii Psychoterapeutycznej.

Zajęcia trwają systemie 3 godz:
w soboty w godz. 17.00 – 20.00.

Zgłoszenia
  • prosimy kierować na adres emaliowy: fundacjaszkolenia@wp.pl
  • formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo TU
  • kontakt tel. Jolanta Zboińska Tel. 660 76 50 50

Koszt szkolenia:
Opłata za każdy zjazd wynosi 250 zł i jest wymagana najpóźniej 2 tygodnie przed
zaplanowanym terminem zjazdu.
Nieobecność na zjeździe nie zwalnia z opłaty za zjazd.

Opłaty należy dokonywać na konto Fundacji: 73 1240 2920 1111 0010 1746 9077
Bank PEKAO SA V O/ Gdańsk
z dopiskiem: ”imię i nazwisko OBSERWACJA NIEMOWLĄT II ”

TERMINY ZAJĘĆ :
  • 28 WRZEŚNIA 2024
  • 19 PAŹDZIERNIK 2024
  • 23 LISTOPAD 2024
  • 14 GRUDZIEŃ 2024
  • 18 STYCZNIA 2025
  • 15 LUTY 2025
  • 15 MARZEC 2025
  • 19 KWIETNIA 2025
  • 17 MAJA 2025
  • 21 CZERWIEC 2025

Seminarium „ Obserwacja Niemowląt”
Obserwacja rozwoju niemowląt w ich naturalnym środowisku jest bardzo wyjątkową metodą poznawania procesów wpływających na jego przebieg. Jest okazją badania i rozpoznawania cech i prawidłowości procesów związanych z tworzeniem więzi, wykorzystywaniem naturalnych biologicznych zasobów i reagowaniem na zmiany w otoczeniu dziecka. Notatki tworzone przez obserwatora niemowlęcia stanowią niezwykle bogaty i niepowtarzalny materiał niezbędny w kształceniu psychologów i psychoterapeutów.
Są one pieczołowicie spisywane i analizowane przez grupy osób szkolących się w dziedzinie psychologii rozwojowej oraz psychoterapii. Tworzą też jedyną w swoim rodzaju autentyczną wiedzę czerpaną z rzeczywistych sytuacji życiowych, co jest szczególnie cennym wkładem w naukę - obserwatorów, ich grup seminaryjnych oraz przede wszystkim rodzin, które zezwalają na obserwację
własnych dzieci w ich domach. Seminarium grupowe pracuje w oparciu o spisany materiał pochodzący z
cotygodniowych , godzinnych wizyt obserwatora w domu niemowlęcia. Uczestnikami i obserwatorami psychologicznego seminarium naukowego badającego zjawiska towarzyszące rozwojowi niemowląt we wczesnej fazie życia są psycholodzy i psychoterapeuci. Materiał obserwacyjny jest udostępniany wyłącznie grupie seminaryjnej i jest strzeżony tajemnicą zawodową i kodeksem etycznym Towarzystw
Naukowych , w których stowarzyszeni są uczestnicy. Są to : Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz Polska Federacja Psychotraumatologii. Rola obserwatora polega na życzliwej i uważnej ale raczej milczącej i wycofanej , cotygodniowej obecności w miejscu, gdzie przebywa dziecko z opiekunami . Obserwator tak, jak to jest możliwe stara się nie zakłócać i nie zmieniać naturalnego przebiegu sytuacji domowej dziecka, nie komentuje on ani nie doradza rodzicom.

W sytuacji pandemii, zobowiązuje się do przestrzegania wszelkich zasad chroniących przed zakażeniem. Seminarium Obserwacji Niemowląt, którego częścią jest cotygodniowa obserwacja trwa około 1 roku . Seminaria odbywają 1x w miesiącu i trwają 2 godziny – jeśli omawiane jest jedno dziecko, lub 3 godziny – jeśli omawiane są dwa niemowlaki . 1 lub 2 osoby z grupy przez minimum 1 rok, składają 1 x w tygodniu, jednogodzinną wizytę w domu niemowlaka. Po spotkaniu spisywane są notatki z obserwacji . Seminarium Obserwacji Niemowląt jest inicjatywą naukową Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej , prowadzone jest przez superwizora PTPP . Tego typu działalność naukowa jest akceptowaną i rekomendowaną metodą szkolenia w Europejskich Federacjach Psychoanalitycznych i Psychoterapeutycznych .
Anna Dyduch Maroszek
TRENER SZKOLACY:
Anna Dyduch Maroszek – jest psychoterapeutką psychoanalityczną oraz superwizorką Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego jest także Kierownikiem Szkoleń Pomorskiego oddziału Psychoanalitycznej Szkoły Psychoterapii w Trójmieście. Pracuje w prywatnym gabinecie w Gdańsku oraz współpracuje z Fundacją Pomorskie Centrum Psychotraumatologii a także z Polską Federacją Psychotraumatologii.
Fundacja PCP
ul. Brozowa 15
80-243 GDAŃSK

NIP: 9570991713
Wróć do spisu treści