Konferencja 2023 - Nowy projekt

Kontakt
E-mail: info@psychotraumatologia.com.pl
E-mai w spr. szkoleń: fundacjaszkolenia@wp.pl

Przejdź do treści
VII  Międzynarodowa Konferencja Psychotraumatologii
TRAUMA I ANIOŁY
FUNDACJA POMORSKIE CENTRUM PSYCHOTRAUMATOLOGII W GDAŃSKU
oraz
CENTRUM PSYCHOTERAPII ZINTEGROWANEJ W MONACHIUM
we współpracy z
EUROPEJSKIM CENTRUM SOLIDARNOŚCI
a także
POLSKĄ FEDERACJĄ PSYCHOTRAUMATOLOGII

VII  Międzynarodową Konferencję Psychotraumatologiczną
na temat:
„TRAUMA I ANIOŁY”
w formule hybrydowej
odbyła się w dniu 27 października 2023 r. o godz. 10.00 w
Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku oraz na platformie ZOOMPROGRAM KONFERENCJI:
10:00 - 10:10 - Otwarcie konferencji Prezes Fundacji PCP Jolanta Zboińska
10.10 – 11.10 dr Anne Alvarez (Brytyjskie Towarzystwo Psychoanaityczne) - tłumaczenie z języka angielskiego na j.polski
„Aktualne rozważania na temat artykułu NIEODZOWNY ANIOŁ – IDEALIZACJA JAKO ROZWÓJ”
11.10 – 11.30  - dyskusja
11.30 – 12.30 -  Tessa Baradon (Brytyjskie Towarzystwo Psychoanalityczne) - tłumaczenie z języka angielskiego na j.polski
Doświadczenie traumy relacyjnej u niemowląt i ich rodziców”  
12.30 – 12.50 - dyskusja
12.50 – 13.20 - przerwa lunchowa
13.20 – 14.20 - dr Alfred Walter (Niemieckie Towarzystwo Psychoanalityczne, Instytut Psychoterapii Zintegrowanej KIRINUS)
„Kultura jako Anioł w doświadczeniach pracy z uchodźcami”
Tłumaczenie z języka niemieckiego mgr Magdalena Sykutera
14.20 – 14.40 - dyskusja
14.40 – 15.10 Irina Boyko oraz Tatiana Zieziulkina- tłumaczenie z języka ukraińskiego na j.polski
„Anioły na wojnie w Ukrainie”
15.10 – 15.30  - dyskusja
15.30 ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI
dr ANNE ALVAREZ
Psychoterapeutka psychoanalityczna i superwizorka specjalizująca się w pracy z dziećmi i młodzieżą, przez wiele lat pracująca z głęboko zaburzonymi oraz autystycznymi dziećmi i adolescentami w Klinice Tavistock w Londynie, współzałożycielka oddziału leczenia dzieci autystycznych w Tavistock. Autorka bestsellerowych pozycji w zakresie psychoterapii dzieci i młodzieży min. „Żywy kontakt”, czy „Myślące serce”. Członkini Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, prowadząca praktykę wykładowcy oraz pracę kliniczną na terenie wielu instytucji psychoterapeutycznych w Wielkiej Brytanii.
TESSA BARANDON
Psychoterapeutka dzieci i młodzieży. Jest odpowiedzialna za planowanie i realizację opieki dla rodziców i niemowląt w brytyjskiej służbie zdrowia. Rozwinęła i kieruje projektem „Rodzic – niemowlę” w londyńskim Centrum Anny Freud. Praktykująca psychoterapeutka i superwizorka psychoterapii psychoanalitycznej dzieci i młodzieży w Brytyjskim Towarzystwie Psychoanalitycznym. Wykładowczyni psychoanalizy dzieci i psychoterapii rodzic niemowlę w Centrum Anny Freud w Londynie. Członkini Stowarzyszenia Psychoterapeutów Dziecięcych oraz Stowarzyszenia Psychoanalizy Dzieci w Wielkiej Brytanii. Współautorka oraz redaktorka książki „Trauma relacyjna w niemowlęctwie. Wkład w psychoterapię pary rodzic – niemowlę z perspektywy psychoanalitycznej, teorii więzi i neuropsychologii.”  
dr ALFRED WALTER
Od 15 lat prowadzi działalność we własnym gabinecie psychoanalitycznym w Augsburgu. Kierownik szkoleń z zakresu psychoanalitycznej i psychodynamicznej terapii dzieci i młodzieży przy Centrum für Integrative Psychotherapie (Centrum Psychoterapii Integracyjnej) w Monachium Kierownik szkoleń z zakresu terapii par i rodzin przy Gesellschaft für analytische Gruppendynamik e.V. (Stowarzyszenie Analitycznej Dynamiki Grupowej) w Monachium. Jest wykładowcą i superwizorem w obu instytutach.  Wieloletni wykładowca psychologii głębi i psychoanalizy, terapii grupowej, psychoterapii dzieci i młodzieży oraz terapii rodzin w Instytucie Muzykoterapii, Centrum Leopolda-Mozarta przy Uniwersytecie w Augsburgu.
IRINA BOYKO
Psycholog, studiowała w Instytucie Medycyny Naturalnej w Kijowie, od 2006 r. współpracuje  z organizacją charytatywną „Wiktoria” której jest współzałożycielką i przewodniczącą zarządu. Członkini Stowarzyszenia Medycyny Naturalnej w Ukrainie, pracuje w nurcie pozytywnej psychoterapii, doradztwie kryzysowym, terapii przez sztukę. Jest członkinią Ukraińskiego Stowarzyszenia Pozytywnej Psychoterapii. Posiada około 30 letnie doświadczenie w pracy psychologa i specjalisty medycyny naturalnej.
Fundacja PCP
ul. Brozowa 15
80-243 GDAŃSK

NIP: 9570991713
Wróć do spisu treści