PSYCHOTRAUMATOLOGIA PRAKTYCZNA
SZKOLENIE Z PSYCHOTRAUMATOLOGII PRAKTYCZNEJ
Oferowany cykl szkoleniowy trwa 1,5 roku (składa się z 17 comiesięcznych zjazdów) i obejmuje zbiór zagadnień będących kompendium wiedzy wyposażającym słuchaczy w umiejętności rozumienia traumy psychicznej jako specyficznej ludzkiej odpowiedzi na ekstremalne doświadczenia życiowe, w przestrzeniach ciała i umysłu, na poziomie podstawowym, praktycznym. Szczegółowo omawia wielowymiarowość ludzkiego rozwoju w okolicznościach doświadczeń traumatycznych, zaznajamia z najważniejszymi aspektami z całej gamy ludzkich odpowiedzi na ekstremalne przeżycia, uwzględniając krótko i długoterminowe ich konsekwencje w aspekcie funkcjonowania psychicznego, cielesnego, relacyjnego oraz w kontekście realizacji ważnych zadań życiowych. Wieloaspektowo ukazuje specyfikę niektórych form traumatyzacji jak np. Psychosomatykę, parentyfikację, nadużycia seksualne, demoralizację czy różne formy przemocy.
Ponadto w serii spotkań dotyczących terapii traumy omawiane są modele pracy z traumą w kontekście doraźnym, interwencyjnym a także zagadnienia związane z procesami rezyliencji, a więc indywidualnej zdolności powrotu do równowagi po przeżyciu traumatycznym. Szkolenie ma na celu przygotowanie absolwentów do rozpoznawania doświadczeń traumatycznych u podopiecznych, uczniów, klientów etc. Oraz podjęcia krótkoterminowej interwencji, konsultacji, pomocy w ustabilizowaniu się oraz zaplanowaniu dalszych kroków niezbędnych dla powrotu do pełnej wydolności.
Zważywszy na fakt, że doświadczenia traumatyczne dotyczą niemal każdego człowieka europejskie stowarzyszenie badań nad stresem traumatycznym zaleca, aby tego typu szkolenia odbywali przedstawiciele wszystkich zawodów medycznych, w szczególności psychologowie, psychoterapeuci, lekarze, pielęgniarki oraz przedstawiciele wszystkich zawodów prawniczych (również komornicy), a ponadto także nauczyciele, opiekunowie dzieci, przedstawiciele służb mundurowych jak np. Policjanci, strażacy, lotnicy etc. Szkolenie ma charakter studiów podyplomowych zatem jest ono dedykowane osobom posiadającym wyższe wykształcenie
Egzamin w formie testu
Szkolenie z zakresu psychotraumatologii praktycznej kończy się egzaminem w formie testowej (organizowanym stacjonarnie lub online) a po jego pozytywnym zaliczeniu uzyskaniem dyplomu ukończenia szkolenia nadającego tytuł „psychotraumatologa” upoważaniającego do krótkoterminowej pracy interwencyjnej z osobami po przeżyciach traumatycznych.
Podstawowe metody pracy stosowane na tym etapie szkolenia to: forma wykładowa, praca z tekstem, oglądanie i analiza filmów oraz superwizje indywidualnych przypadków.
Szkolenie jest rekomendowane przez Polską Federację Psychotraumatologii będącą członkiem Polskiej Rady Psychoterapii oraz Instytut Psychoterapii Zintegrowanej w Monachium będącym uznaną instytujcą szkolącą przez Rząd Niemiec oraz kraje Wspólnoty Europejskiej.
Nasi absolwenci podejmują pracę w prywatnych gabinetach, instytucjach oświatowych, prywatnej i publicznej służbie zdrowia oraz innych pokrewnych obszarach działalności w których mają kontakt zarówno z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi którzy doświadczyli traum psychicznych.
ZGŁOSZENIE NA SZKOLENIE
- Szkolenie z Psychotraumatologii Praktycznej w GDAŃSKU - REKRUTACJA ZAMKNIĘTA
- Szkolenie z Psychotraumatologii Praktycznej w WARSZAWIE - REKRUTACJA ZAMKNIĘTA