Uncaught ReferenceError: editor is not defined @ about:blank:1:0

Alvarez - FUNDACJA Pomorskie Centrum Psychotraumatologii

Fundacja Pomorskie Centrum Psychotraumatologii w Gdańsku
Przejdź do treści

Szanowni Państwo,

Serdecznie Państwa zapraszamy na wykład dr Anne Alvarez pt:

"POZIOMY PRACY ANALITYCZNEJ I POZIOMY PSYCHOPATOLOGII: OMÓWIENIE BRAKÓW W SELF I W OBIEKCIE."

Wykład ten został w okrojonej formie zaprezentowany przez dr Alvarez na organizowanej przez Fundację konferencji pt" Praca z Traumą", która odbyła się 26.11.2021.

Ze względu na zainteresowanie ze strony uczestników konferencji, poprosiliśmy dr Alvarez o dodatkowe wystąpienie i zaprezentowanie wykładu w całościowej formie oraz
o czas przeznaczony na dyskusję i pytania uczestników. Treści prezentowane przez Autorkę  będą na bieżąco tłumaczone na język polski.

Dr Alvarez jest specjalistką z ponad 50-letnim stażem pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą z doświadczeniem wczesnej traumy. Jest konsultantką naukową na Uniwersytecie w Pizie ds badań w Psychoterapii Rodzic-Niemowlę u dzieci z przewlekłymi zaburzeniami rozwojowymi, oraz jedną z założycielek Oddziału Leczenia Zaburzeń Autystycznych w Klinice Tavistock w Londynie. Pracując w nurcie psychoterapii psychoanalitycznej, Dr Alvarez na przestrzeni lat zmodyfikowała podejście psychoanalityczne w pracy z dziećmi i stworzyła własny model pracy terapeutycznej w ramach tego nurtu.

Dr Alvarez jest autorką licznych publikacji o międzynarodowym uznaniu, m.in.:

  • Wspólnie z Susan Reid redagowała "Autism and Personality: Findings from the Tavistock Autism Workshop". (Autyzm i Osobowość: Doświadczenia z Warsztatów nt. Autyzmu w Tavistock)

  • “Żywy kontakt. Psychoterapia Psychoanalityczna Dzieci Autystycznych, z Pogranicza, Zaniedbanych Społecznie i Wykorzystywanych Seksualnie” ( polska wersja dostępna na stronie Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatologii- link)

  • Jej najnowsza książka "The Thinking Heart: Three Levels of Psychoanalytic Therapy with Disturbed Children" (Myślące Serce: Trzy Poziomy Pracy Psychoanalitycznej z Zaburzonymi Dziećmi) została opublikowana w kwietniu 2012 r. przez wydawnictwo Routledge.

Spotkanie odbędzie się ONLINE w sobotę 22 stycznia 2022 r, o godz. 17.30
REJESTRACJA: link
Koszt wydarzenia: 40 zł
* Wszystkich uczestników listopadowej konferencji zapraszamy na wykład nieodpłatnie (link do wydarzenia zostanie wysłany do Państwa drogą mailową).
ver. F-02/21
Wróć do spisu treści